Страйк - право народу на захист своїх економічних і соціальних інтересів - Тимур Уваровіт

конституция Украины, Тимур Уваровит, демократия

Страйк - право народу на захист своїх економічних і соціальних інтересів.

Це Ваше право, яке на конституційному рівні закріплено в головному законі України, якому повинні підкоряться всі інші закони, прийняті в Україні - Конституції України - і ніхто не має право забрати у Вас це право.

Ви навіть не уявляєте на скільки це сильне і дієве право кожного громадянина України. Всі підприємства працюють за рахунок людської сили - звичайних найманих громадян. Хочу попередити спробу "розумників" Вас обдурити - вони можуть Вам сказати, що Ви працюєте не за Кодексом законів про працю, а за цивільним кодексом. На жаль, таке існує в Україні і різниця в роботі за нормами КЗпП та за нормами цивільного кодексу є. Але, право на страйк залишається, це право закріплене Конституцією України.

Що ж виходить тоді? Все залежить тільки від Вашого бажання збільшити собі зарплату. Ви вважаєте, що олігархи, на яких Ви працюєте, мало Вам платять? І Ви праві! Ви вважаєте, що вони крадуть у Вас гроші з бюджету? І в цьому Ви праві! Ви вважаєте, що олігархи і звичайні громадяни не рівні перед законами України? Це правда до тих пір, поки Ви це підтримуєте! Так в чому проблема? Страйкуйте! У кожного є право на страйк, щоб захистити свої економічні (заробітна плата) і соціальні (пенсії, стипендії, соціальні виплати) інтереси. Сьогодні, страйк єдиний правильний і ефективний вибір будь-якого демократичного співтовариства для вирішення питань пов'язаних з економічними і соціальними правами людини. Не бійтеся використовувати свої права. Якщо хтось скаже, що Вас звільнять за участь у страйку, то знайте ніхто Вас не звільнить, бо це Ваше право і будь-який суд поверне Вам роботу, та й звільнити всіх теж не зможуть, а страйк - це колективна дія. А якщо знайдуться, які скажуть подібне, то пишіть скаргу (хто, коли, кому, якщо є, то і свідків вкажіть) на них сюди claim@heaglobe.com.

страйк, забастовка в Украине, Тимур Уваровит

Насправді, не важливо скільки мільярдів у будь-якого олігарха. Ці мільярди приносять йому звичайні люди як Ви. Як тільки Ви наважитеся показати кулак своєму роботодавцю на його відмову про збільшення заробітної плати, Ви відчуєте впевненість в собі, своїх правах, в тому, що держава Україна, насправді демократична і сам народ спроможний це довести будь-якому олігархові. Не бійтеся олігархів, вони теж люди і залежать тільки від Вас і Вашої робочої сили.

ЗГІДНО З КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ:

Стаття 43, Конституції України

Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.

Використання примусової праці забороняється. Не вважається примусовою працею військова або альтернативна (невійськова) служба, а також робота чи служба, яка виконується особою за вироком чи іншим рішенням суду або відповідно до законів про воєнний і про надзвичайний стан.

Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров'я роботах забороняється.

Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Стаття 44, Конституції України

Стаття 44. Ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів.

Порядок здійснення права на страйк встановлюється законом з урахуванням необхідності забезпечення національної безпеки, охорони здоров'я, прав і свобод інших людей.

Ніхто не може бути примушений до участі або до неучасті у страйку.

Заборона страйку можлива лише на підставі закону.

Стаття 22, Конституцыя України

Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.