Аліменти на дитину, аліменти на мати

Аліменти на дитину, аліменти на мати не менше мінімального прожиткового мінімума на кожного

Суд, закон,  адвокат, юрист, договор, заявление, справка, аліменти на мати, аліменти на дитину, Тимур Уваровит

Чи можна отримати аліменти з безробітного та як це зробити?!Так, можна! Й наші фахівці Вам в цьому допоможуть.

Для отримання консультації надсилайте своє звернення на пошту law@heaglobe.com. В темі листа вкажіть, будь-ласка, - "аліменти".

Закріплений в ч. 2 ст. 51 КУ обов’язок батьків щодо утримання дітей до того моменту, як вони досягнуть повноліття, повинен виконуватися в добровільному порядку. Це не просто норма законодавства, не просто норма, що пропонує належну поведінку, це обов’язок, продиктований століттями. Не дивлячись на те, що виконуватися він повинен беззастережно, нерідкі випадки, коли дійсність далека від ідеалу (найчастіше проблеми виникають з боку батька, оскільки жінка на інстинктивному рівні відчуває більше відповідальності, яка лягає на її плечі з народженням малюка, і не може дозволити своєму чаду голодувати).

Батьки, згідно з ч. 1 ст. 181 СКУ, повинні самостійно вирішувати питання утримання дитини, але у випадках, коли вони не можуть домовитися, законом передбачена можливість задіяти судові органи.

Якщо батьки перебувають у шлюбі і батько не працює і, відповідно, не бере участі в утриманні дітей, мати має право подати позовну заяву до суду і примусити його до виконання обов’язків. Про розмір та способи мова піде далі. Якщо батьки розлучені і батько вважається безробітним, при цьому працюючи неофіційно, приховуючи свої доходи і стверджуючи, що будь-які кошти за таких умов матері відсудити не вдасться, звернення до суду стає чи не єдиною можливість отримати аліменти на дітей.

Попередньо потрібно зібрати всі можливі докази для визначення розміру аліментних виплат, потурбуватися про виклик свідків, а також клопотати про те, щоб суд використав доступні йому засоби для з’ясування реального матеріального становища відповідача.Розмір аліментів з непрацюючого

Тимур Уваровит, суд, юрист, адвокат, позовна заява на отримання аліментів, аліменти на дитину, аліменти на мати

Отже, найбільш хвилююче питання: скільки аліментів повинен платити безробітний і в якій формі? Згідно ч. 3 ст. 181 СКУ, може бути винесено судове рішення про присудження коштів на утримання дитини в двох можливих формах:

У вигляді частини від доходу

Тобто 1/2 , 1/4 , 1/5 , 1/12 і т.п. частини доходу аліментозобов'язанного . При цьому законодавець навмисно не вказав фіксовану частину, що підлягає присудженню в кожному конкретному випадку, дозволяючи суду варіювати залежно від обставин. Судова практика пішла вже пройденим шляхом, визначаючи розмір аліментів на одну дитину у вигляді 1/4 частини від доходів батька, 1/2 – на двох і більше дітей. Нагадаємо, що при визначенні розміру аліментів, відповідно до ст. 182 СКУ, суд враховує ряд обставин, серед яких є і матеріальне становище платника аліментів. Якщо на момент винесення відповідного рішення про присудження частини від доходу батько офіційно працював, суд при визначенні розміру аліментів виходив з наявних у матеріалах справи даних і не міг припускати погіршення його матеріального становища.

Аліменти у вигляді твердої грошової суми

Статус безробітного не завжди означає, що платник аліментів не заробляє . Наприклад, він може час від часу підробляти вантажником, бути різноробочим на підхваті, мати який-небудь сезонний дохід, припустимо, продавати на ринку свіжозібрані в найближчій посадці черешні, а може писати картини або книги і заробляти на їх продажу. Варіантів може бути безліч, суть полягає в тому, що людина ніде офіційно не працює, в центрі зайнятості не зареєстрована, вважається безробітною, але має непостійний, мінливий заробіток. У цьому випадку суд за заявою аліментозобов'язанного або аліментоотримувача може визначити розмір аліментів не у вигляді частини від доходу, а у вигляді твердої грошової суми. Підставами для винесення такого рішення є наступні обставини: отримання платником нерегулярного, мінливого доходу; отримання доходу або його частини в натуральному вигляді; отримання доходу в іноземній валюті. У цьому випадку зміна курсу валют може в значній мірі впливати на розмір аліментів у разі їх відрахування у вигляді частини від заробітку; повна відсутність заробітків, за умови, що платник перебуває на обліку в центрі зайнятості та офіційно є безробітним. При такій ситуації визначити розмір аліментів у вигляді частини від неіснуючого доходу неможливо; наявність у безробітного майна на праві власності, від якого він може отримувати дохід, а визначити розмір такого доходу і в цілому його наявність встановити складно; нелегальна робота безробітного або отримання доходів з різних джерел, які неможливо встановити, так само як і загальний розмір доходів; наявність інших обставин. Скільки платить аліментів безробітний при визначенні їх розміру у твердій грошовій сумі? Назвати точну суму зможе тільки суд після дослідження всіх обставин справи, наданих позивачем і відповідачем документів та інших матеріалів. Її розмір визначається з урахуванням обставин, передбачених ст. 182 СКУ.

Якщо мова йде про визначення твердої грошової суми на кількох дітей, суд може призначити єдину суму, що підлягає оплаті на них всіх, або кілька сум, кожна з яких повинна буде виплачуватися на кожну дитину окремо.

Отже, аліменти на дитину безробітний виплачувати має, тому жінкам не потрібно сидіти склавши руки. Якщо батько не виконує своїх обов’язків по утриманню дітей і є безробітним, потрібно подавати позовну заяву до суду, який визначить, нехай і невелику, але суму, відповідно до якої буде здійснюватись утримання аліментів. Важливо розуміти, що відповідальність за дітей повинна лежати не тільки на плечах у матері, як це часто трапляється. Цю відповідальність повною мірою повинен нести і батько.